Leczenie Kurzajki - oferta, efekty, cena

Kurzajki, nazywane także brodawkami, to zmiany skórne natury wirusowej, które powstają w wyniku zakażenia organizmu tzw. wirusem brodawczaka ludzkiego. W zdecydowanej większości przypadków zmiany te generują dyskomfort, dlatego wielu pacjentów decyduje się na ich szybkie usuwanie zaraz po dostrzeżeniu problemu. Zdrowy i silny układ immunologiczny odpowiada za wytwarzanie przeciwciał, które niekiedy likwidują wirusa brodawczaka ludzkiego bez pomocy farmaceutycznej. Nie zawsze jednak samodzielna praca układu okazuje się być wystarczająca. W takiej sytuacji warto rozważyć laserowe usuwanie kurzajek.
Leczenie Kurzajki

Leczenie Kurzajki – Efekty

Istnieje wiele metod leczenia kurzajek. Pierwszym krokiem, który podejmowany jest przez osoby borykające się z tym problemem, jest stosowanie odpowiednich środków farmaceutycznych. Zwykle mają one w składzie kwasy (np. kwas mlekowy czy salicylowy). Jeśli jednak terapia okazuje się być nieskuteczna, zaleca się wykonanie odpowiedniego zabiegu. Jeszcze kilka lat temu dużą popularnością cieszyła się tzw. krioterapia. Zabieg ten polega na wymrażaniu kurzajek za pomocą ciekłego azotu. Współczesne badania wykazują jednak, że zdecydowanie skuteczniejszym rozwiązaniem jest usuwanie brodawek przy użyciu lasera barwnikowego.

Leczenie Kurzajki - Kiedy leczyć?

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej narażoną grupą na zarażenie się wirusem brodawczaka ludzkiego są osoby o obniżonej odporności. Przewlekłe występowanie tego problemu powinno być odpowiednio wcześnie skonsultowane z lekarzem specjalistą. Jeśli preparaty dostępne w aptekach nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto rozważyć usuwanie laserowe. Laser barwnikowy dociera w głąb tkanek skórnych i eliminuje aktywne cząstki wirusa HPV. Efekty zabiegu widoczne są już po jednej wizycie. Mimo że brodawka nie jest typem złośliwych narośli skórnych, to może generować dyskomfort i rozprzestrzeniać się na ciele.

Ile kosztuje leczenie kurzajki?

Decydując się na usuwanie kurzajki z wykorzystaniem lasera barwnikowego, warto zweryfikować dostępne na rynku oferty. Jednym z miejsc, w którym wykonuje się ten zabieg, jest Centrum Flebologii. Na stronie centrumflebologii.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat przebiegu zabiegu, a także jego ceny. W wielu przypadkach kwestie finansowe ustalane są z pacjentem indywidualnie. Specjaliści biorą pod uwagę stopień zarażenia, a także skalę rozprzestrzenienia wirusa. Badania naukowe wykazują, że usuwanie kurzajek za pomocą lasera barwnikowego to jedna z najskuteczniejszych współcześnie metod.